Pokud jste zrovna doma v karanténě, snažíte se nevycházet ven, máte chuť vyzkoušet něco nového či nechat jiné udělat práci s nákupy a vařením za vás (vy můžete místo toho třeba v teple popíjet čaj), zkuste se obrátit na některou z dovážkových služeb. Obecně letos stoupla oblina dovozu potravin. V e-shopech jednotlivých online prodejců si vyberete z obrovského množství zboží a necháte si ho ve zvoleném čase dovézt domů. Vyzkoušet můžete třeba tyto:

www.rohlik.cz

Ve spodní části stránek e-shopu, v kolonce Snadný nákup naleznete odkaz na Rohlík bez bariér (Klub plný výhod pro osoby starší 65 let nebo držitele průkazů ZTP) s nabídkou dopravy zdarma a vynesením nákupu až ke dveřím bez ohledu na patro a velikost nákupu. Objednávat můžete také po telefonu. Pro přijetí prvního nákupu si připravte občanský průkaz pro ověření věku nebo průkazku ZTP (ZTP/P).

www.kosik.cz

Ve spodní části stránek e-shopu naleznete odkaz na projekt Plná péče. Klub nákupů pro seniory a držitele průkazů ZTP s dopravou zdarma, speciálními slevovými nabídkami či pomocníkem na telefonu, který je připraven pomoci vám s registrací do programu i se samotným nákupem. Pro přijetí nákupu si připravte občanský průkaz pro ověření věku nebo průkazku ZTP (ZTP/P).

www.itesco.cz

Supermarket nabízí kromě dovozu potravin domů i službu Klikni a vyzvedni, kdy si nákup objednáte v pohodlí domova a vyzvednete si ho v některé z kamenných prodejen, kde vám ho obsluha donese až do auta.

potravinydomu.cz   

Internetový obchod s širokou nabídkou potravin i dalšího zboží, jako jsou třeba oděvy nebo kancelářské potřeby. Aktuálně umožňují bezkontaktní předání nákupu.

www.z-market.cz

Tradiční dovážková služba nabízí bonusový systém pro stálé zákazníky.

www.svetbedynek.cz

Farmářský trh, který si užijete, aniž byste opustili svůj domov.

Pokud bydlíte v okolí Zličína (Praha 5), může být pro vás dobrou variantou objednání zboží z domova na www.iglobus.cz a vyzvednutí připraveného nákupu na výdejním místě. Tuto službu testuje právě Globus Zličín.

V případě, že máte chuť na nějakou specialitu, nechce se vám vařit, chystáte oslavu nebo si prostě chcete zpříjemnit den dobrým jídlem, zkuste se podívat na nabídku v restauracích, které poskytují dovoz v rámci portálu www.damejidlo.cz. Pokud si nevyberete, podívejte se na webové stránky svých oblíbených restaurací, mnohé z nich v současné době nabízejí dovoz.

Jestli to, co potřebujete, neseženete ve výše zmíněných online obchodech, může vám s dovozem pomoci idodo.cz, osobní asistenční služba, která o sobě tvrdí, že zařídí dovoz čehokoliv, co je legální. Tak se jich zkuste zeptat. Dovoz domů také nabízí i většina online obchodů, informace o tom obvykle naleznete v záložce Možnosti dopravy a platby. V případě, že si nejste jisti, určitě se na ně neváhejte obrátit s dotazem. Každý poskytovatel dovozových služeb má vlastní podmínky, ceny, a místa, kam dováží. To se vždy dozvíte na jednotlivých webových stránkách. Kdybyste s čímkoliv potřebovali pomoci, můžete se obrátit i na nás, zkusíme to spolu vyřešit. Pozornost věnujte i možnostem platby. Řada internetových obchodů v současné době a v nouzovém stavu nabízí pouze platby kartou nebo převodem.

 S vyřizováním či dovozem nákupů vám mohou pomoci i dobrovolníci. O organizacích, pomocí kterých je můžete kontaktovat, se dozvíte v příštím článku.