K účasti se hlaste v kanceláři POV na telefonních číslech 224 826 078 nebo 736 485 859, případně prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do středy 14. srpna do 15:00.

MÍSTO KONÁNÍ

Závodit se bude v Oboře Hvězda v aleji vedoucí od Libocké brány (vjezd do obory z ulice Libocká), za kterou bude i zázemí celé akce. Rodiny s dětmi potěší, že je v místě i krásné nové dětské hřiště.

DOPRAVA NA MÍSTO

Zájemcům o účast z Prahy a blízkého okolí, kteří potřebují zajistit speciální dopravu, rádi pomůžeme objednat upravené mikrobusy. Vzhledem k podmínkám nového pražského dopravce však musí být zájemce o přepravu  registrovaný u Bezba dopravy. Také náklady na dopravu si hradí každý sám bezprostředně po jízdě (50,- Kč za jízdu a osobu). Bezba doprava nefakturuje, proto jízdu nemůžeme objednat a uhradit jako organizace.

Chcete-li pomoci se zajištěním dopravy, je třeba požadavek nahlásit při přihlášení.

Chcete-li k dopravě využít MHD, nejideálnější je spojení do stanice metra A Petřiny. Další možná spojení MHD pro vás rádi vyhledáme na základě vašich individuálních požadavků.

Vjezd do prostoru Obory není povolený, ale parkovat lze podél ulice Libocká.

PREZENCE K ZÁVODŮM A STARTOVNÉ

K závodům je potřeba se přihlásit vyplněním startovního lístku, který je ke stažení v závěru těchto propozic. Instrukce k vyplnění jsou jeho součástí. Vyplnit startovní lístek bude možné i přímo na místě. S vyplněným a podepsaným startovním lístkem (za nezletilé podepisují zákonní zástupci) se následně přihlásíte v den konání ve stanu prezence k vybraným závodům. Zaplatíte startovné a obdržíte startovní číslo, poukázku na občerstvení a poukázku na dárek. Poukázky na občerstvení a dárek jsou připraveny pro prvních 150 přihlášených závodníků. Prezence k závodům bude v den konání otevřena ve 12:00.

Startovné je 50,- Kč za osobu bez ohledu na počet závodů, ke kterým se hlásíte. Výtěžek ze startovného bude použit na podporu činnosti Pražské organizace vozíčkářů. Prosíme, abyste si připravili přesnou částku.

ZÁVODY

Těšit se můžete na oblíbené slalomy, jízdy a běhy na 500 metrů a hlavní závod v jízdách na mechanických vozících a v bězích na 1 000 metrů. Pro radost jsme připravili i tři speciální závody, jejichž účastníci obdrží odměnu hned v cíli.

SLALOMY

Vyhlášené kategorie:

 • SLALOM NA ELEKTRICKÉM VOZÍKU (muži, ženy, děti)
 • SLALOM NA MECHANICKÉM VOZÍKU (muži, ženy, děti)
 • SLALOM NA MECHANICKÉM VOZÍKU S DOPROVODEM (smíšená kategorie)

Start všech slalomů je individuální, pořadí startujících závodníků bude vyhlášeno, závodníci jedou na čas, za chyby jsou přičítány trestné vteřiny (dotek/posunutí kuželu – 2 vteřiny, sražení kuželu – 5 vteřin, vynechání překážky – 10 vteřin).

Ve slalomu nelze kombinovat závod na mechanickém vozíku se závodem na mechanickém vozíku s doprovodem. Závodníci mohou zvolit pouze jeden slalom!

ZÁVODY NA 500 A 1000 METRŮ A ČTYŘI ZÁVODY PRO RADOST

Vyhlášené kategorie v závodu na 500 metrů:

 • JÍZDA NA MECHANICKÉM VOZÍKU NA 500 METRŮ (muži, ženy)
 • BĚH DOSPĚLÍ SPORTOVCI S POSTIŽENÍM NA 500 METRŮ (držitelé průkazu TP a ZTP, muži, ženy)
 • BĚH SENIOŘI 65+ (muži, ženy)
 • BĚH DĚTI MALÉ NA 500 METRŮ /rok narození 2014 – 2016/ (chlapci, dívky)
 • BĚH DĚTI MLADŠÍ NA 500 METRŮ /rok narození 2011 – 2013/ (chlapci, dívky)

Vyhlášené kategorie závodu na 1000 metrů:

 • JÍZDA NA MECHANICKÉM VOZÍKU NA 1000 METRŮ (muži, ženy)
 • BĚH DOSPĚLÍ NA 1000 METRŮ (muži, ženy)
 • BĚH DĚTI STARŠÍ NA 1000 METRŮ /rok narození 2008 – 2010/ (chlapci, dívky)

Tři závody pro radost:

Vítězové závodů se nevyhlašují, sladkou odměnu za účast dostane každý závodník v cíli.

 • JÍZDA NA MECHANICKÉM VOZÍKU S DOPROVODEM NA 500 METRŮ (smíšená kategorie)
 • JÍZDA NA ELEKTRICKÉM VOZÍKU NA 500 METRŮ - „ZÁVOD STROJŮ“ (smíšená kategorie)
 • BĚH ČI CHŮZE NEJMENŠÍCH (VČETNĚ RODIČŮ S DĚTMI V KOČÁRKU) NA 300 METRŮ (smíšená kategorie)

Nelze kombinovat jízdu na mechanickém vozíku s jízdou na mechanickém vozíku s doprovodem. Závodníci mohou zvolit pouze jednu z kategorií. Pokud závodník vyjede na trať v kategorii sportovců na mechanickém vozíku bez doprovodu, musí celý závod absolvovat bez dopomoci.

Protesty

Případné protesty lze podávat u hlavního rozhodčího do patnácti minut po skončení závodu. Hlavními rozhodčími jsou pro slalom Honza Tomandl, pro orientační závod Jarka Franková.

DOPLŇKOVÉ DISCIPLÍNY

Volný čas mezi závoděním a fanděním můžete strávit u doplňkových disciplín. I k nim se musíte přihlásit. U prezence dostanete startovní lístek, do kterého budete za vyzkoušení každé doplňkovky sbírat razítka. Pokud si troufnete alespoň na čtyři z osmi, můžete si na „dárkovém“ stanovišti vyzvednout sladkou odměnu.

A na jaké atrakce se můžete těšit? Chystáme pro vás lukostřelbu, minigolf, ruské kuželky, šipky, laserovou střelnici, air hockey, garden rondo a siloměr.

UPOZORNĚNÍ

Pro start závodníků je podmínkou jejich dobrý zdravotní stav. Na místě bude zajištěn zdravotní dozor. Zdravotník má právo odvolat ze závodu kteréhokoliv účastníka ze zdravotních důvodů. Závodník svým podpisem na startovním lístku stvrzuje, že byl obeznámen se všemi články v propozicích! Každý závodník musí mít startovní číslo umístěno na dobře viditelném místě, v opačném případě bude diskvalifikován. Všechny důležité informace budou vyvěšeny na informační tabuli v prostorách startu. Zranění a jiné zdravotní problémy nahlaste ve stanu prezence.

OBČERSTVENÍ

Kvůli plánování velikosti svačiny uvádíme, že na místě bude tradiční rychlé občerstvení. Menu předem neznáme, ale klobáska chybět nebude, pivečko a káva také ne. Prvních 150 registrovaných závodníků nad to obdrží poukázku na občerstvení zdarma, bagetu a vodu.

ODPOLEDNEM NÁS PROVEDE A PRO RADOST VŠECH ZAZPÍVÁ JANA RYCHTEROVÁ.

PROGRAM HVĚZDY 2024

(časy jsou orientační, případné změny budou vyhlášeny moderátorkou)

12:00 – 13:00 prezence závodníků (bude pokračovat i po slavnostním zahájení)

13:00 – slavnostní zahájení 40. Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů – Hvězdy 2022

13:15 – start závodů ve slalomu, otevření doplňkových disciplín

14:00 – 16:00 – starty závodů na 500 a 1000 metrů ***

16:30 – hudební vystoupení Jany Rychterové

17:00 – slavnostní vyhlášení vítězů, předání cen

*** přesný čas nelze odhadnout, prosím, věnujte pozornost moderátorce, která bude jednotlivé kategorie vyvolávat

DĚKUJEME

42. ročník Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů – Hvězdu 2023, nad níž převzal záštitu starosta Městské části Praha 6, pan Jakub Stárek, grantem podpořila MČ Praha 6 a finančním darem Česká spořitelna. Občerstvení zdarma pro závodníky zajistí Rotary Club Praha City a Titbit. Členové Rotary Clubu Praha City v čele s Vojtěchem Havránkem pomohou s organizací. Na zdraví přítomných dohlídne MUDr. Ilja Chocholouš a Ambulance Meditrans. Program ukázkou dovedností psích asistentů zpestří spolek Asistenční psi. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám věnují svůj čas a síly a bez kterých by to prostě nešlo!