MÍSTO KONÁNÍ

Sejdeme se v oblíbeném parku LADRONKA, který leží v sousedství Obory Hvězda. Zázemí bude mít Hvězda 2021 v blízkosti tenisových kurtů TJ Břevnov v zadní části parku. Z ulice Tomanova do centra dění vyznačeného v mapce (viz níže) vede asfaltová cesta. Plocha většiny stanovišť je travnatá. Pohyb po ní bude obtížnější, doufáme však, že to všichni vezmou sportovně a nechají si případně pomoci pořadateli. Upozorňujeme na náročný terén, abyste se mohli náležitě připravit. Sportovním disciplínám to přidá na obtížnosti, a z jejich zvládnutí tak budou mít sportovci větší potěšení. Správce parku, Městskou část Praha 6, jsme požádali o posekání trávy. Doufáme, že nám vyjdou vstříc.

DOPRAVA NA MÍSTO

Zájemce o účast z Prahy a okolí, kteří potřebují zajistit speciální dopravu, rádi dopravíme na místo upravenými mikrobusy. K dopravě je třeba se přihlásit v kanceláři POV na telefonních číslech 224 826 078 nebo 736 485 859, případně prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přihlášky přijímáme do 27. srpna do 15:00. Doprava je zdarma.

Chcete-li k dopravě využít MHD, nejideálnější je spojení ze stanice metra B Anděl, z autobusové zastávky Anděl (ulice Stroupežnického) autobusovou linkou číslo 191 do stanice Rozýnova (na znamení). Jízdní řád naleznete zde: https://www.dpp.cz/jizdni-rady. V sobotu jezdí linka pětkrát za hodinu. Ze zastávky Rozýnova je do parku Ladronka relativně bezproblémový přístup. Tramvajové zastávky na Vypichu jsou také využitelné, ale od místa konání jsou vzdáleny přibližně kilometr a půl.

Parkovat lze podél ulice Tomanova. Do parku Ladronka je vjezd zakázán, na travnatých plochách se parkovat nesmí.

PREZENCE K ZÁVODŮM A STARTOVNÉ

K závodům je potřeba se přihlásit vyplněním startovního lístku, který je ke stažení v závěru těchto propozic. Instrukce k vyplnění jsou jeho součástí. Vyplnit startovní lístek bude možné i přímo na místě. S vyplněným a podepsaným startovním lístkem (za nezletilé podepisují zákonní zástupci) se následně přihlásíte v den konání ve stanu prezence k vybraným závodům, zaplatíte startovné a obdržíte poukázku startovní číslo, poukázku na občerstvení a poukázku na dárek, výroční tričko. Poukázky na občerstvení a dárek jsou připraveny pro prvních 150 přihlášených závodníků. Prezence k závodům bude v den konání otevřena ve 12:00.

Startovné je 50,- Kč za osobu bez ohledu na počet závodů, ke kterým se hlásíte. Výtěžek ze startovného bude použit na podporu činnosti Pražské organizace vozíčkářů. Prosíme, abyste si připravili přesnou částku.

 ZÁVODY

Strukturu závodů jsme museli přizpůsobit novým podmínkám. Protože Ladronkou vedou úzké a frekventované cestičky, upustili jsme od hromadného startu závodů v běhu a jízdě na vozíku. Nahradili jsme je individuálně startovaným orientačním závodem na 1500 metrů, který bude bezpečnější. Slalomy a doplňkové disciplíny zůstávají beze změny.

SLALOMY

Na jediném asfaltovém povrchu široko daleko bude vyznačena trať letošního slalomu.

Vyhlášené kategorie:

 • SLALOM NA ELEKTRICKÉM VOZÍKU (muži, ženy, děti)
 • SLALOM NA MECHANICKÉM VOZÍKU (muži, ženy, děti)
 • SLALOM NA MECHANICKÉM VOZÍKU S DOPROVODEM (smíšená kategorie)

Start všech slalomů je individuální, pořadí startujících závodníků bude vyhlášeno, závodníci jedou na čas, za chyby jsou přičítány trestné vteřiny (dotek/posunutí kuželu – 2 vteřiny, sražení kuželu – 5 vteřin, vynechání překážky – 10 vteřin).

Ve slalomu nelze kombinovat závod na mechanickém vozíku se závodem na mechanickém vozíku s doprovodem. Závodníci mohou zvolit pouze jeden slalom!

ORIENTAČNÍ ZÁVOD

Ačkoliv náhradní závod za běhy a jízdy dostal jméno „orientační“ a závodníci na cestu opravdu dostanou mapku, bude vhodný a bezpečný i pro ty, kteří si s mapami zrovna netykají. Na trase budou hlídky, které kromě potvrzení do karty závodníka předají i rady ohledně směru závodu. Délka vyznačené trasy je 1500 metrů. Vyrazit na ni budete moct od 14:00 do 16:00, doporučujeme start neodkládat. Mezi závodníky budou časové rozestupy. Mohlo by se stát, že se do závodu při závěrečném návalu nedostanete. Závodníci na mechanických a elektrických vozících by závod měli absolvovat až po slalomu, aby neprošvihli svůj start.

Vyhlášené kategorie:

 • JÍZDA NA MECHANICKÉM VOZÍKU - BEZ POMOCI DOPROVODU! (muži, ženy)
 • JÍZDA NA MECHANICKÉM VOZÍKU S DOPROVODEM (smíšená kategorie)
 • JÍZDA NA ELEKTRICKÉM VOZÍKU - „ZÁVOD STROJŮ“ (smíšená kategorie)
 • BĚH DOSPĚLÍ SPORTOVCI S POSTIŽENÍM (muži, ženy)
 • BĚH DOSPĚLÍ (muži, ženy)
 • BĚH DĚTI MALÉ /rok narození 2013 – 2015/ (chlapci, dívky)
 • BĚH DĚTI MLADŠÍ /rok narození 2010 – 2012/ (chlapci, dívky)
 • BĚH DĚTI STARŠÍ /rok narození 2007 – 2009/ (chlapci, dívky)

Nelze kombinovat orientační závod na mechanickém vozíku s orientačním závodem na mechanickém vozíku s doprovodem. Závodníci mohou zvolit pouze jednu z kategorií. Pokud závodník vyjede na trať v kategorii sportovců na mechanickém vozíku bez doprovodu, musí celý závod absolvovat bez dopomoci.

Protesty

Případné protesty lze podávat u hlavního rozhodčího do patnácti minut po skončení závodu. Hlavními rozhodčími jsou pro slalom Honza Tomandl, pro orientační závod Jarka Franková.

DOPLŇKOVÉ DISCIPLÍNY

Volný čas mezi závoděním a fanděním můžete strávit u doplňkových disciplín. I k nim se musíte přihlásit. U prezence dostanete startovní lístek, do kterého budete za vyzkoušení každé doplňkovky sbírat razítka. Pokud si troufnete alespoň na čtyři z osmi, můžete si na „dárkovém“ stanovišti vyzvednout sladkou odměnu. A na jaké atrakce se můžete těšit? Chystáme pro vás lukostřelbu, minigolf, ruské kuželky, šipky, laserovou střelnici, air hockey, garden rondo a siloměr.

Pro děti jsme zcela mimo soutěž a hlavně pro aktivní zábavu připravili skákací hrad. Za bezpečnost skákajících dětí odpovídají rodiče!

UPOZORNĚNÍ

Pro start závodníků je podmínkou jejich dobrý zdravotní stav. Na místě bude zajištěn zdravotní dozor. Zdravotník má právo odvolat ze závodu kteréhokoliv účastníka ze zdravotních důvodů. Závodník svým podpisem na startovním lístku stvrzuje, že byl obeznámen se všemi články v propozicích! Každý závodník musí mít startovní číslo umístěno na dobře viditelném místě, v opačném případě bude diskvalifikován. Všechny důležité informace budou vyvěšeny na informační tabuli v prostorách startu. Zranění a jiné zdravotní problémy nahlaste ve stanu prezence.

OBČERSTVENÍ

Kvůli plánování velikosti svačiny uvádíme, že na místě bude tradiční rychlé občerstvení. Menu předem neznáme, ale klobáska chybět nebude, pivečko a káva také ne. Prvních 150 registrovaných závodníků nad to obdrží poukázku na občerstvení zdarma, bagetu a vodu.

ODPOLEDNEM NÁS PROVEDE A PRO RADOST VŠECH ZAZPÍVÁ JANA RYCHTEROVÁ.

PROGRAM HVĚZDY 2021

(časy jsou orientační, případné změny budou vyhlášeny moderátorkou)

12:00 – 13:00 prezence závodníků (bude pokračovat i po slavnostním zahájení)

13:00 – slavnostní zahájení 39. Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů – Hvězdy 2021

13:15 – start závodů ve slalomu, otevření doplňkových disciplín

14:00 – start orientačního závodu (na trať se budete moci vydat v časovém rozmezí 14:00 – 16:00, doporučujeme start neodkládat)

16:30 – hudební vystoupení Jany Rychterové

17:00 – slavnostní vyhlášení vítězů, předání cen

Hvězda 2021 je současně oslavou třicátého výročí vzniku Pražské organizace vozíčkářů. Těšíme se, že s námi „kulatiny“ POV oslavíte sportem a zábavou.

DĚKUJEME

Hvězdu 2021, 39. ročník Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů, grantem a věcnými dary podpořila MČ Praha 6 a Česká spořitelna. Občerstvení zdarma pro závodníky zajistí Rotary Club Praha City a Titbit. Členové Rotary Clubu Praha City v čele s Vojtěchem Havránkem pomohou s organizací. Na zdraví přítomných dohlídne MUDr. Ilja Chocholouš a Ambulance Meditrans. Za poloviční náklady Hvězdu 2021 ozvučí SAN Konferenční servis. Ceny pro vítěze doveze firma Meyra, která na místě poskytne nejnutnější potřebný servis pro vozíky a předvede nejnovější kompenzační pomůcky. Crocodille poskytne pro závodníky zdarma chutné bagetky. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám věnují svůj čas a síly a bez kterých by to prostě nešlo!