- Podrobnosti
- Vytvořeno: 19. 2. 2026 9:44
V roce 2017 jsme vám představili nový koncept VOLNOČASOVEK, který jsme pro vás připravili. Jeho součástí byla i Jóga pro sedící, kterou po naší prosbě připravila lektorka jógy Jitka Dytrychová. Společné cvičení v roce 2021 přerušil covid a lockdowny. Proto jsme se rozhodli přesunout lekce do online prostoru. Díky online módu se mohlo do relaxačního jemného cvičení zapojit více lidí. A proto jsme u něj už zůstali.
ONLINE JÓGA PRO SEDÍCÍ je stálicí programu VOLNOČASOVKY Pražské organizace vozíčkářů. K absolvování lekce vám stačí počítač, notebook, tablet nebo telefon. Setkáváme se na platformě Google Meet. Stačí kliknout na odkaz, který uvádíme u anotace lekce a přihlášeným účastníkům posíláme v mailu, a můžete začít cvičit. Jak vidíte na obrázku, není nutné mít zapnutou kameru, pokud nechcete, aby některé z vašich pohybů lektor zkontrolovala. Není proto potřeba cvičení vzdát z obav, že nebudete cvičit správně nebo že nejste vzorově ustrojení, případně proto, že vám váš aktuální stav neumožnil vstát z postele.
Není třeba mít obavy, že cviky nezvládnete. Každý vládneme jinou fyzičkou a jinými možnostmi. Cvičení je uzpůsobeno tak, aby si v něm každý našel kousek dobrého pro vlastní tělo a mysl. A jak říká naše skvělá lektorka, pohyb, kteří nejsme schopni vykonat, si můžeme alespoň představit. I imaginace má svou sílu. Velká část lekce je také zaměřena na nácvik správného dýchání a hluboký jógový dech.
Naší průvodkyní, která pro vás cvičení vymyslela, je profesionální lektorka Jitka Dytrychová.
Těšíme se, že se i vy zapojíte. Informace o další lekci naleznete v sekci VOLNOČASOVKY.

