ČeštinaEnglish

 

Léto je tu! Tedy přesněji bude, už ve středu. A léto, to v našich šířkách a délkách znamená taky řádku letních hudebních festivalů. Zajímalo nás, kde všude počítají s návštěvníky na vozíku, a jak důkladně se na hudební fanoušky s pohybovým omezením připravili.

Jeden z festivalů se rozjede v Kadani už 24. června. Vysmáté léto je jedním z festivalů projektu Festivaly bez zábran, který rozjel a udržuje Staropramen. To samo osobě znamená, že o vozíčkáře na akcích zahrnutých do projektu, bude kvalitně postaráno. Počítá se s bezbariérovým přístupem i zázemím, s vyvýšenými místy pro kvalitní zážitek, s bezbariérovými odpočinkovými zónami i upravenými cestami a nájezdy u stánků. Informace o podmínkách na Vysmátém létě naleznete zde.

Ve stejné době se koná také festival United Islands of Prague. Vstup je volný a některá vystoupení se budou konat na místech, která jsou vozíčkářům dostupná, například na Karlínském náměstí nebo před Invalidovnou, nicméně konkrétní informace pro návštěvníky na vozíku, třeba je-li počítáno se zajištěním upravených toalet, jsme na stránkách akce nedohledali.

Z kraje července se uskuteční oblíbený Rock for People. I tento festival je zahrnutý v projektu Festivaly bez zábran, takže můžete počítat se zkušeným servisem. Navíc nabízí také zvýhodněné vstupné pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P a jejich doprovod. Informace naleznete zde

A pokud byste chtěli obecné informace k projektu Festivaly bez zábran, mrkněte se sem.

Z pohledu vozíčkáře vymazlenou záležitostí je festival Colours of Ostrava. Organizátoři vám pomohou snad se vším - najít vhodné ubytování, rezervovat si parkovací místo hned u vstupu do areálu. S bezbariérovým zázemím můžete také počítat. A navíc si můžete objednat vyškoleného asistenta, který vás bude areálem po celou dobu konání akce provázet. Vydávají také speciální mapu pro návštěvníky s handicapem a k dispozici je Infopoint Colours bez bariér. Samozřejmostí je zvýhodněné vstupné a doprovod zdarma. Informace mají také přehledně zmapované na webových stránkách, posuďte sami zde.

Informačně chudší je další oblíbený festival, vlastně celá řada festivalů, které zastřešuje název České hrady. Komplikací samou o sobě je fakt, že každá akce se koná na jiném místě, a jak název napovídá, jedná se o hrady. Ty většinou nenabízejí nejvlídnější prostředí pro vozíčkáře, ale trocha adrenalinu k fesťákům přeci patří. Pokud budete chtít nějaký ten „hrad“ absolvovat, bude ale lépe, pokud se s prosbou o podrobnější informace obrátíte na pořadatele. Na stránkách festivalu v kolonce „praktické“ najdete základní informace o zvýhodněném vstupném a o tom, že na akci budou k dispozici upravené toaletní kabinky.

 A docela bez informací pro vozíčkáře je web věnovaný letošnímu ročníku festivalu Finlandia Mácháč.

Jestli víte víc nebo pokud máte tip na další letní akci, při jejíž organizaci bylo myšleno i na vozíčkáře, neváhejte nám napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi pošleme dobré zprávy dál.

Užívejte léto plnými doušky!