ČeštinaEnglish

 

20258343 10155456024408954 610487306872487411 nDalší tip na letní výletování nás zavede za Prahu, ale zase ne moc daleko. Po dálnici D 10 jste z Prahy během chvilky ve městě automobilů, jak se přezdívá Mladé Boleslavi.

Mladou Boleslav jsem jako tip na výlet vybrala ze dvou důvodů. Jednak proto, že turistům nabízí pěknou řádku lákadel a sestavit zajímavý výletní program na celý den tedy není vůbec problém, ale také proto, že se tu starají o přístupnost atraktivních míst a o dostupnost ověřených informací o bariérách.

V Mladé Boleslavi, ve městě motorů, docela určitě nevynechejte dvě zajímavá a zcela přístupná muzea, která nabízejí atraktivní expozice s vůní benzínu a kerosinu a také velmi přátelské prostředí pro všechny, kteří mají potíže s pohybem.

Prvním z nich je Muzeum Škoda, o jehož přístupnosti se více dočtete tady. Více informací o otevírací době a ceně vstupného zjistíte přímo na webových stránkách muzea, stačí kliknout sem. Doporučujeme také navštívit restauraci Václav, která patří k muzeu.

Druhým muzejním tipem je letecké Muzeum Metoděje Vlacha, jeho přístupnost si ověřte zde. Podrobnosti o muzeu zjistíte na domovských webových stránkách, klikněte sem.

Díky iniciativě Infocentra Mladé Boleslavi byla kromě přístupnosti atraktivních turistických cílů zmapována i Metalová cesta, naučná stezka městem. Na webových stránkách Metalové cesty, na které se dostanete kliknutím sem, naleznete spoustu zajímavých informací, map, virtuální prohlídku, ale také informace o přístupnosti pro vozíčkáře.

Pokud se na výlet do MB vydáte s dětmi, určitě nevynechejte návštěvu Minizoo Ekocentra Zahrada. Věnují se zde různým zájmovým aktivitám, je tu záchranná stanice pro zvířata a rodiče se mohou občerstvit v kavárničce.

Pokud byste v Mladé Boleslavi hledali další místa, kde na chvilku spočinout u dobrého jídla nebo kávy, mrkněte na přístupnost kavárny Škoda nezajít, informace najdete zde, nebo restaurace Royal Mahajara, o přístupnosti píšeme tady.

A pokud je pro vás jedna fotka víc, než spousta slov, pak se podívejte do fotogalerie stránek www.pov.cz na fotoreportáž z výletů členů Pražské organizace vozíčkářů právě do Mladé Boleslavi. Stačí kliknout sem.