ČeštinaEnglish

 

(Zdroj: Dopravní podnik hl. m. Prahy) Při výluce metra C v úseku Kačerov - Háje v termínu od 4. července do 16. července bude na náhradní lince XC (včetně variant XC1 a XC2) v provozu v pracovní den celkem 39 kloubových vozů, přičemž 25 z nich budou garantované kloubové nízkopodlažní autobusy převážně s celodenním provozem, v sobotu, neděli a o svátcích bude provoz celé linky XC garantován v nízkopodlažních vozech.

Linka náhradní dopravy je zavedena v úseku Kačerov - Háje - Jižní Město, základní linka bude pouze ve směru do centra města doplněna i variantou XC1 (nebude zajíždět ke stanici metra Roztyly) a variantou XC2, která bude pouze v ranním období pracovních dnů vedena na Budějovickou pro odlehčení vstupu cestujících do stanice metra Kačerov.

Základem bezbariérového spojení do oblasti dotčené výlukou bude (tak jako při minulých výlukách) linka 170 zajišťující spojení Budějovická - Háje, na spoje této linky budou po celou dobu výluky nasazeny pouze nízkopodlažní vozy. Současně bude kapacitně posílen provoz linek 125, 135, 136 a 213 s provozem převážně nízkopodlažních vozidel. Tyto linky jednak umožňují s přestupem v oblasti Spořilova dosáhnout dalších cílů v oblasti výluky, resp. v případě linky 135 bude zajištěno bezbariérové spojení do oblasti centra města (Florenc). Dále bude standardně v provozu zvláštní linka H1, která rovněž zprostředkovává spojení z části dotčené oblasti do centra města.