ČeštinaEnglish

 

Začalo to před dvěma lety. Potkali jsme se s kynology Ivanem Bendou a Irenou Bartoňovou. Setkání pomohla i naše dlouholetá spolupracovnice Alena Sedlačíková. Tito tři lidé tvoří tým, který se v Lize vozíčkářů stará o projekt zajišťující výcvik asistenčních psů. Slovo dalo slovo a vznikl nový program pro klienty a členy Pražské organizace vozíčkářů, kterému jsme dali příznačný název PSÍ ŽIVOT.

Psí život si za svůj cíl vytýčil zlepšování vzájemného porozumění mezi „páníčky“ a psími společníky. Rady a pomoc kynologů mohou na společných setkáních využívat majitelé asistenčních psů i domácích mazlíčků, které je třeba naučit i to, jak se nemotat pod vozík.

Podle počasí se scházíme buď v parcích a lesích, nebo ve Středisku přístupného vzdělávání. Snažíme se také simulovat různé situace, které mohou pejsky i jejich lidi potkat v městském prostředí, a ukazujeme si, jak se navzájem učit naslouchat a vyhovět si.

První „lekce“ PSÍHO ŽIVOTA v letošním roce je naplánována na středu 1. března.

Pro více informací kontaktujte Věru Malou (tel.: 224 826 078, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).