ČeštinaEnglish

 

V sobotu 19. května se uskuteční 53. ročník Pochodu Praha – Prčice. Pražská organizace vozíčkářů tradičně zaštiťuje 13 kilometrů dlouhou trasu z Miličína do Prčice určenou pochodníkům s průkazy ZTP a ZTP/P a jejich doprovodům. Start bude na parkovišti v Miličíně od 9:00 do 10:00. Kontrolní punkt trasy je v Červeném Újezdu (kontroloři budou na místě od 11:00 do 13:30). Startovné, které náleží pořadatelům pochodu (KČT), bude vybíráno zvlášť.

Citujeme z podmínek pochodu: Startovné činí 40 Kč za každého účastníka. Jedinci s tělesnou výškou do 2,5 českého lokte (1 ČL = 0,594 m) a osoby starší 60 let platí snížené startovné 20 Kč.“

Dle pravidel pořadatele na speciální trasu nesmíme pouštět pochodníky bez postižení, nejsou-li doprovodem, a rodiče s dětmi (i v kočárku). Pravidla Pochodu Praha Prčice jsou zcela v pravomoci hlavních pořadatelů a POV je musí dodržovat.

POV bude na Pochod Praha – Prčice organizovat hromadný zájezd. Doprava bude zajištěna z místa bydliště zájemců, cena zájezdu je 150,- Kč za osobu pro členy organizace a jejich doprovody a 300,- Kč pro ostatní. Členové POV mají přednostní účast. Kapacita zájezdu je omezena. Časy odjezdů budou všem přihlášeným sděleny nejdříve ve čtvrtek 17. května. Základní informace budou k dispozici na stránkách POV. Přihlásit se můžete telefonicky nejpozději do 4. května.

Na trasu mohou spolu s námi vyrazit i ostatní zájemci z řad držitelů ZTP a ZTP/P. POV bude organizovat dopravu z Prčice zpět na parkoviště v Miličíně, aby se ostatní „pochodníci“ dostali ke svým vozům. Za „kyvadlovou“ dopravu se bude vybírat symbolický poplatek 20,- Kč na osobu. Všechny potřebné informace získáte na startu u organizátorů.