ČeštinaEnglish

 

Sehnat oblečení, které by bezchybně padlo i v sedu, není lehká věc. Už před lety, kdy Pražská organizace vozíčkářů začala s módními přehlídkami, se spolupracující návrhářky musely zamýšlet, jaké modely z jejich kolekce budou předvádět právě vozíčkářky.

Řada našich členů a klientů si top kousky svého šatníku nechávají šít na míru nebo si konfekci dávají upravit podle svých potřeb. A proto jsme se rozhodli rozšířit náš Adresář na webových stránkách www.pov.cz o kontakty na firmy, které se věnují právě módě speciálně navrhované a šité pro potřeby lidí na vozíku.

Firem věru není mnoho a nabídka je nevelká.

Specialistou na kalhoty a tepláky, a to pro muže i ženy, je stálice na českém trhu, firma Adaptia. Jejich motto - „Móda, která sedí.“ - hovoří za vše. Jejich produkty si můžete prohlédnout na webových stránkách www.adaptia.cz a objednat přes e-shop.

Dalším webem, který prostřednictvím e-shopu nabízí módu pro vozíčkáře, je www.snadne-oblekani.cz. Provozuje ho firma Macom security (ano, nenechejte se názvem firmy splést). V e-shopu lze vybrat z oděvů pro ženy i muže, nabízejí halenky, košile, kalhoty. Nevýhodou produktů je jejich vysoká cena. Uzpůsobenou dámskou halenku zde pořídíte přibližně za 3 000,- korun.

Nabídku oblečení inzeruje také web obchod.teplodomova.cz, na kterém v horizontálním menu naleznete odkaz „vozíčkáři“. Z oblečení však nabízejí pouze vlněná ponča. Další nabídka sestává zejména z pláštěnek, fusaků, tašek na vozík, rukavic a speciální obuvi, kterou jsou míněny zateplené vysoké papuče.

Nováčkem ve světě speciální módy je FZ WEAR (www.fzwear.cz), firma, za jejímž vznikem je Martin Zach, tedy člověk, který módě pro vozíčkáře skutečně rozumí. Nabízejí pánské oblečení, džíny, tepláky, zateplené kalhoty, košile i mikiny. Kromě uzpůsobeného střihu jsou oděvy také upraveny tak, aby se daly snadno oblékat.

Na speciální oblečení pro děti s postižením se pak zaměřují na webu www.tulio.cz a pár kousků oblečení na míru pro děti s postižením nabízí také Textil Vlček, podívat se na nabídku můžete na www.textilvlcek.cz.

Podrobné kontakty na všechny výše uvedené výrobce nebo prodejce naleznete v našem Adresáři zde: http://www.pov.cz/kategorie/30-odevy-pro-vozickare?lang=cz

Pokud víte o dalších firmách, které vyrábějí a prodávají upravené oblečení, dejte nám vědět. Děkujeme.