ČeštinaEnglish

 

Docela nervózně, ostatně jako každý rok, jsem odpočítávala dny do „Hvězdy“, největší akce, kterou POV pořádá, a najednou je pryč. Sobota 3. září utekla velmi rychle a mile. Přálo nám počasí, což je polovina úspěchu, dorazili dobří lidé, což je ta druhá polovina.

K závodům ve slalomech, bězích a jízdách se přihlásilo přesně 140 závodníků. Program zpestřily oblíbené „doplňkovky“ - minigolf, ruské kuželky, kroket, garden rondo, dra-kula, lukostřelba, šipky, siloměr, lovec světla a laserová střelnice. Potěšila i podpora diváků a náhodných návštěvníků, kterých se sešla více než stovka.

Hvězdu 2016 pořádala Pražská organizace vozíčkářů za vydatné podpory Městské části Praha 6, kterou na místě reprezentovala radní Milena Hanušová. Ke slavnostnímu zahájení se k paní radní přidal s hudebním dárkem Viktor Sodoma, s rozdáváním cen vítězům pak paní Hanušové pomáhal Imrich Bugár. Všem třem děkujeme, že si na Hvězdu udělali čas.

Opětovně na jedničku obstál catering, který si i letos vzali za své členové Rotary klubu Praha City v čele s Vojtou Havránkem. Ochutnali jsme díky nim tradiční i netradiční dobroty a především zajišťovali neustálý příděl kávy (ale i jiných tekutin, které v teplém počasí „bodly“). Ovšem díky firmě TitBit nechyběly ani zdravé pochutiny a vitamíny!

Aby závodníci měli dostatek sil na sportovní klání, poskytla firma Crocodille každému přihlášenému sportovci lahodnou čerstvou bagetu. Ceny pro vítěze darovala Městská část Praha 6, firmy Meyra, Dermacol a manželé Křižanovští. Památkou pro vítěze byl i originální diplom od dvorního grafika POV, pana Jana Lamra.

Poděkovat musíme také stálicím Hvězdy, firmám SAN Konferenční servis, která opět zdarma ozvučila celé odpoledne, a Ambulanci Medistrans v čele s MUDr. Iljou Chocholoušem dohlížejícím nad zdravím všech přítomných.

Zvláštní ocenění Hvězda Hvězdy, které jsme zavedli před pěti lety, si tentokrát odnesl Jan Tomandl starší, který je PR konzultantem POV, na Hvězdách vždy přikládá ruku k dílu a ještě zajišťuje kulturní vystoupení a mediální podporu rádií Blaník a City.

Děkujeme také všem pomocníkům, kteří se ujali organizace Hvězdy. Jsou jimi naši dobrovolníci a praktikanti a členové České hasičské jednoty Krásné. (Děkujeme tedy: Šárce Žohové, Martinu Sekvartovi, Janu Spurnému, Renatě Křižanovské, Aleně Křížové, Květě Vintrové, Pepovi Malému, Milanu Paulusovi a Elišce Paulusové, Josefu Lacinovi, Monice a Pavlovi Soudkovým, Pavlíně, Haničce a Honzovi Lacinovým, Milanu Nepovímovi, Ondrovi Frankovi, Honzovi Odehnalovi, Lubošovi, Pavlíně, Vladěnce a Honzíkovi Hrdých a Lídě Peškové.

Nutno také poděkovat řidičům HandicapTransportu, že na místo dopravili ty nejhlavnější, naše členy, klienty a kamarády.

Další Hvězda je úspěšně za námi a před námi je Hvězda výroční, nebo tedy „polovýroční“. Hvězda 2017 bude Hvězdou v pořadí pětatřicátou, a to už je číslo úctyhodné. Věřím, že se na Hvězdě spolu s vámi uvidím a že si ji opět užijeme, a to také díky mým pracovně nejbližším – skvělým kolegům z Pražské organizace vozíčkářů.

NA SHLEDANOU VE HVĚZDĚ ZASE ZA ROK! Jarka Franková