ČeštinaEnglish

 

Do současnosti nechaly České dráhy ve spolupráci s provozovateli osadit Eurozámkem bezbariérové toalety na více než čtyřiceti nádražích v ČR. Ve středních Čechách je možné použít Euroklíč například ve stanicích Benešov u Prahy, Čerčany, Olbramovice, Senohraby, Strančice, Vlašim, Zruč nad Sázavou, Příbram, Kladno, Kolín, Poříčany, Lysá nad Labem, Poděbrady, Praha hl. n., Praha-Libeň a Praha-Dejvice. Úplný seznam stanic s toaletami na Euroklíč naleznete na stránkách www.presbariery.cz v sekci Doprava – Vlaky.

Euroklíč může získat zdarma každý člověk se zdravotním postižením, držitel průkazu TP, ZTP, ZTP/P, diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty: Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou; a močovými dysfunkcemi. U těch, kteří nejsou držiteli uvedených průkazů, se do „Evidenční karty Euroklíče“ uvede krátké čestné prohlášení o typu postižení. Centrálním distribučním místem Euroklíče je NRZP se sídlem na adrese Partyzánská 1/7, Praha 7, telefonický kontakt: 266 753 421. Dále si můžete o euroklíč požádat ve Svazu tělesně postižených ČR, Karlínské náměstí 12. Kontaktní osobou je Anna Birčáková, telefonický kontakt: 222 317 489.

Euroklíč si mohou zdarma dlouhodobě zapůjčit také osoby pečující o děti do tří let, a to na krajských pracovištích Sítě mateřských center. Více informací o nároku na Euroklíč a dalších distribučních místech naleznete na stránkách www.eurokeycz.com.