ČeštinaEnglish

 

sobotu 16. května 2015 se uskuteční 50. ročník Pochodu Praha – Prčice. Pražská organizace vozíčkářů tradičně zaštiťuje 13 kilometrů dlouhou trasu z Miličína do Prčice určenou pochodníkům s průkazy ZTP a ZTP/P a jejich doprovodům. Start bude na parkovišti v Miličíně od 9:00 do 11:00. Kontrolní punkt trasy je v Červeném Újezdu (kontroloři budou na místě od 11:00 do 13:30). Startovné, které náleží pořadatelům pochodu (KČT), bude vybíráno zvlášť. Citujeme z podmínek pochodu: Startovné činí 30 Kč za každého účastníka. Jedinci s tělesnou výškou do 2,5 českého lokte (1 ČL = 0,594 m) a osoby starší 60 let platí snížené startovné 20 Kč.“

Dle pravidel pořadatele na speciální trasu nesmíme pouštět pochodníky bez postižení, nejsou-li doprovodem, a rodiče s dětmi (i v kočárku). Pravidla Pochodu Praha Prčice jsou zcela v pravomoci hlavních pořadatelů a POV je musí dodržovat.

POV bude na Pochod Praha – Prčice organizovat hromadný zájezd. Doprava bude zajištěna z místa bydliště zájemců, cena zájezdu je 180,- Kč za osobu pro členy organizace a jejich doprovody a 330,- Kč pro nečleny. Členové POV mají přednostní účast. Kapacita zájezdu je omezena. Časy odjezdů budou všem přihlášeným sděleny nejdříve ve čtvrtek 14. května. Základní informace budou k dispozici na stránkách POV. Přihlásit se můžete telefonicky nejpozději do 7. května.

Na trasu mohou spolu s námi vyrazit i ostatní zájemci z řad držitelů ZTP a ZTP/P. POV bude organizovat dopravu z Prčice zpět na parkoviště v Miličíně, aby se ostatní pochodníci dostali ke svým vozům. Za „kyvadlovou“ dopravu se bude vybírat symbolický poplatek 20,- Kč na osobu. Všechny potřebné informace získáte na startu u organizátorů.