ČeštinaEnglish

 
Číst dál...Autor: Pražská organizace vozíčkářů
Rok vydání: 2014
Formát: 148x190 mm
Počet stran: 16
Ke stažení: Pod článkem

Přístupnost prostředí a architektonické bariéry se stávají stále více diskutovanou oblastí. Je zřejmé, že přístupné prostředí není potřebou jen skupiny lidí s tělesným postižením, ale naopak se více či méně vztahuje ke každému z nás. Pohybovat se bez bariér potřebují nejen vozíčkáři, ale i lidé s dočasně omezenou hybností, rodiče s kočárky a malými dětmi a skutečně početná skupina seniorů. Přístupnost veřejného prostoru se tedy stává běžnou potřebou a nejen nadstandardem.

Číst dál...

Číst dál...Autor: Pražská organizace vozíčkářů
Rok vydání: 2014
Formát: A5
Počet stran: 62

Publikace s názvem Jiná Praha – Průvodce přístupností pražských parků II volně reviduje, aktualizuje a rozšiřuje stejnojmennou brožuru z roku 2009. Společným tématem obou vydání je pražská zeleň a možnosti, jež nabízí návštěvníkům s pohybovým omezením. Brožura může být proto praktickým a užitečným průvodcem nejen lidem na vozíku, ale i rodičům s kočárky nebo seniorům, pro něž jsou schody či jiná bariéra na procházce parkem nepříjemnou komplikací.

Číst dál...

Číst dál...Autor: Pražská organizace vozíčkářů
Rok vydání: 2016
Formát: 210 x 99 mm
Počet stran: 66

Brožura Přes bariéry – Informační rozcestník pro snadné putování Prahou je určena především domácím i zahraničním turistům s handicapem. Je zdrojem odkazů na důležité instituce a informační weby a vodítkem, jak se zorientovat v možnostech, které hlavní město lidem s omezenou schopností pohybu nabízí.

Číst dál...

 

Číst dál...Autor: Městská část Praha 1 a Pražská organizace vozíčkářů, z. s.

Rok vydání: 2016

Formát: A5

Počet stran: 142

Pražská organizace vozíčkářů vydala ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 novou publikaci s názvem Atlas přístupnosti parků a zahrad. Publikace navazuje na dvě už vydané brožury, které přinesly informace o přístupnosti veřejných objektů.

Právě

Číst dál...

Číst dál...Autor: Městská část Praha 1 a Pražská organizace vozíčkářů, o. s.
Vydavatel: MCU s.r.o., Hany Kvapilové 10, České Budějovice
Rok vydání: 2013
Formát: A5
Počet stran: 92

Atlas přístupnosti objektů na území Městské části Praha 1 – Pokračování přináší lidem s omezenou schopností pohybu informace o přístupnosti objektů prvního městského obvodu.

Publikace není určena pouze uživatelům na vozíku. Má být praktickým a užitečným průvodcem i rodičům s kočárky a dalším skupinám obyvatel, pro něž můžou být schody či jiná bariéra ve veřejném prostoru nepříjemným překvapením.

Číst dál...