ČeštinaEnglish

 

V tomto textu naleznete informace o speciálních možnostech v dopravě (jak veřejné, tak soukromé) pro osoby se zdravotním postižením.

Číst dál...

CO TO JE – Životní minimum je minimální hranice peněžních příjmů, nutná k zajištění výživy a dalších základních osobních potřeb. Existenční minimum je minimální hranice peněžních příjmů, která je považována za nutnou k zajištění výživy a dalších základních osobních potřeb na úrovni, která umožňuje přežití. Tato minima se využívají především pro určení nároku na dávky v hmotné nouzi a dávky státní sociální podpory (viz Dávky v hmotné nouzi a Státní sociální podpora). Částky životního minima se určují podle počtu osob v domácnosti a podle jejich věku. Existenční minimum je v současné době 2 200 Kč. Podrobné informace lze nalézt v zákoně 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu a také na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Číst dál...

CO TO JE – Kompenzační pomůcky podporují či nahrazují ztracenou fyzickou funkci, přispívají tak ke zmírnění či kompenzaci postižení. Zjednodušují také každodenní úkony a slouží i jako prevence úrazů. Na trhu je široký sortiment kompenzačních pomůcek a firem, které je vyrábějí a prodávají. Kompenzační pomůcky a zdravotní pomůcky lze zakoupit (jak z vlastních prostředků, tak třeba z prostředků získaných darem) nebo získat s částečnou nebo plnou úhradou zdravotní pojišťovny (informace ke konkrétním pomůckám naleznete v číselníku Všeobecné zdravotní pojišťovny). Pokud potřebujete pomůcku jen na přechodnou dobu, je možné si ji vypůjčit. Seznam půjčoven naleznete v našem adresáři

Číst dál...