ČeštinaEnglish

 

V tomto textu naleznete informace o speciálních možnostech v dopravě (jak veřejné, tak soukromé) pro osoby se zdravotním postižením.

Číst dál...

CO TO JE – Životní minimum je minimální hranice peněžních příjmů, nutná k zajištění výživy a dalších základních osobních potřeb. Existenční minimum je minimální hranice peněžních příjmů, která je považována za nutnou k zajištění výživy a dalších základních osobních potřeb na úrovni, která umožňuje přežití. Tato minima se využívají především pro určení nároku na dávky v hmotné nouzi a dávky státní sociální podpory (viz Dávky v hmotné nouzi a Státní sociální podpora). Částky životního minima se určují podle počtu osob v domácnosti a podle jejich věku. Existenční minimum je v současné době 2 200 Kč. Podrobné informace lze nalézt v zákoně 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu a také na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. 

Číst dál...

Občanský zákoník nadaci vymezuje jako právnickou osobu, která shromažďuje majetek mající sloužit užitečnému cíli. Trvalý charakter odlišuje nadace od nadačního fondu. Více informací lze získat v novém Občanském zákoníku 89/2012 Sb. od paragrafu 309 dále. Nadaci lze požádat o finanční podporu například, potřebujete-li pomůcku nehrazenou státem, případně hrazenou jen zčásti. Některé nadace

Číst dál...