ČeštinaEnglish

 

Asistenční psi jsou vycvičení „na míru“ pro člověka s tělesným postiženým (a také pro ty, kteří mají například záchvatovitá onemocnění (epilepsie a pod.), nebo pro nevidomé). Každý člověk s postižením má specifické potřeby a nároky. Z toho se při výběru a výcviku psa vychází.

Číst dál...

V textu níže naleznete informace o speciálních možnostech bydlení, jako jsou Byty zvláštního určení, Domy s pečovatelskou službou a Domovy pro osoby se zdravotním postižením.

Jednou z variant je i rekonstrukce stávajícího bytu. Finance na ni můžete získat např. i prostřednictvím Příspěvku na zvláštní pomůcku. Pomoc při vyplnění žádosti o tento příspěvek, nebo konzultaci k rekonstrukci bytu (studie, řešení dispozic, pomoc při schvalovacím procesu) vám mohou poskytnout pracovníci naší organizace.

Číst dál...

Systém nemocenského pojištění je určen výdělečně činným lidem, které v případě nemoci, úrazu, ošetřování člena rodiny, těhotenství nebo péče o dítě zabezpečuje peněžitými dávkami. Nemocenské pojištění je upraveno zákonem 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění ve znění pozdějších předpisů.

Číst dál...