ČeštinaEnglish

 

V rubrice PO Výletech přinášíme návštěvníkům webových stránek informace o zajímavých místech, které nabízejí možnosti i pro turisty s omezenou schopností pohybu. Budeme velmi rádi, pokud nás upozorníte na další, vámi vyzkoušená výletní místa, která mohou relativně bez potíží navštívit i vozíčkáři. Články PO Výletech vznikají ve spolupráci se členy Klubu TÚRA Pražské organizace vozíčkářů, kterým tímto děkujeme za spolupráci i jistou dávku odvahy při testování nových, nezbádaných míst.

Číst dál...Další tip na letní výletování nás zavede za Prahu, ale zase ne moc daleko. Po dálnici D 10 jste z Prahy během chvilky ve městě automobilů, jak se přezdívá Mladé Boleslavi.

Mladou Boleslav jsem jako tip na výlet vybrala ze dvou důvodů. Jednak proto, že turistům nabízí pěknou řádku lákadel a

Číst dál...

Číst dál...

Jako správná patriotka vám v prvním díle letního seriálu s tipy na výlet doporučím něco z mojí domoviny, z Horních Počernic. Konkrétně ze Chval.

Za odpolední výlet rozhodně stojí Chvalský zámek a jeho okolí. Původně gotická tvrz, o níž se poprvé dozvídáme z písemností pocházejících z počátku 15. století, byla ve století 18. přestavěna na zámek.

Číst dál...