ČeštinaEnglish

 

Druhou zářijovou sobotu byla Obora Hvězda místem konání 36. ročníku Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů – Hvězdy 2018. Po ránu se před letohrádkem válela mlha a vládlo studeno, ale počasí nakonec hrálo s námi, takže organizátory, sportovce i fanoušky čekal slunečný a teplý den. Přesně takovou atmosféru vystihl na plakátu akce Jan Lamr, autor všech vizuálů Hvězdy letošní i řádky předešlých.

Tradičním partnerem akce byla Městská část Praha 6, jejíž starosta Ondřej Kolář nejen převzal záštitu nad akcí, ale také akci spolu s kolegou Marianem Hoškem slavnostně zahájil. Oba zástupci Prahy 6 se statečně ujali role předjezdců závodu ve slalomu na mechanickém vozíku. Zábavu kořeněnou sportovní rivalitou nabídly i doplňkové disciplíny, ke kterým patřil i minigolf s ruskými kuželkami či garden rondem od firmy STOA. Oblíbenými se stali také laserová střelnice, siloměr a lovec světla.

hv1

Moderátorkou a motorem akce šířícím skvělou náladu byla Jana Rychterová, která se stává stálicí Hvězdy. Samozřejmě jsme museli využít i její hudební vlohy, takže přijela s kytarou a zazpívala nám i několik písniček ze svojí muzikantské dílny.

Účastníci měli možnost změřit své síly v závodech ve slalomu, jízdě na vozíku a běhu. K výběru byla řada kategorií tak, aby se do sportovních klání mohl zapojit kdokoliv, kdo do Hvězdy dorazil. Lékařský dohled nad všemi závodníky převzala Ambulance Medistrans v čele s doktorem Iljou Chocholoušem. O kondici kompenzačních pomůcek dbala firma Meyra a její stálice, pan Karel Jarolím st.

hv2

Aby o návštěvníky Hvězdy bylo postaráno po všech stránkách, připravili členové Rotary Clubu Praha City výtečný catering. Oběd měli všichni přihlášení závodníci zdarma. Příjemně teplé počasí se výtečně hodilo k nabízeným grilovaným dobrotám i k dobře chlazenému pivečku či limonádě. A sportovci ještě doplnili energii bagetami, které věnovala firma Crocodille.

Ukázku dovedností asistenčních psů pro nás nachytali přátelé z Ligy vozíčkářů, Ivan Benda a Irena Soukupová, kterým věrně asistovali jejich čtyřnozí kamarádi.

hv4

Dárek pro všechny přítomné přichystala country skupina Eldorádo, koncert rozezpíval všechny kolem.  Dokonale ho nazvučil, stejně jako zbytek akce, pan zvukař Levák ze SAN konferenčního servisu.

Sportovce, kteří se v některých ze závodů umístili na prvních třech místech, potěšily ceny darované Městskou částí Praha 6, Pražskou organizací vozíčkářů, Dermacolem, Vilémem Žákem, firmami Veolia, Deloitte a Meyra, manželi Křižanovskými a Josefem Snětivým.

Bylo rozdáno přes 50 cen závodníkům, kteří přijeli z Prahy i dalších měst. Potěšila nás účast početných výprav z Plzně a Hrabyně. Těší nás, že je Hvězda stále láká, a budeme se snažit, aby tomu tak bylo i nadále.

hv3

Velký dík zaslouží všichni dobrovolníci, kteří Hvězdě věnovali především svůj volný čas a síly. Děkujeme nejmladším dobrovolníkům: Amálce a Alžbětě Novotným, Lindě Hejnové, Markétě a Pepovi Malých, Haničce Lacinové. A děkujeme i odrostlejším dobrovolníkům: Monice a Pavlovi Soudkovým, Honzovi Tomandlovi st. a Jaroslavu Bořutovi, Pavlíně a Janovi Lacinovým, Lence Kůsové, Štěpánovi Vološínovi, Anežce Bachtíkové, Janě Hajné, Šárce Žohové a její mamince, Jarce Knížkové, Jiřině Heroldové, Radku Novotnému, Karolíně Myškové, Tereze Šrytrové a jejímu kamarádovi Martinovi.

Za mne a POV ještě zbývá poděkovat mým skvělým kolegům Věře Malé, Tereze Novotné, Kateřině Novotné, Honzovi Tomandlovi, Tomáši Lancovi a jeho asistentovi Janovi.

Na 37. Hvězdě se těším na shledanou. Jarka Franková