ČeštinaEnglish

V sobotu 9. září se v pražské Oboře Hvězda uskutečnil 35. ročník Sportovního setkání (nejen) vozíčkářů - Hvězda 2017.

Amatérské závody organizované s ohledem na potřeby lidí s tělesným postižením byly otevřené všem, kteří do Hvězdy přišli. Akci podpořila Městská část Praha 6, záštitu převzal starosta, pan Ondřej Kolář, na místě pak sportovce přivítala paní radní Milena Hanušová. Akci moderovala a pěveckým vystoupením zpříjemnila Jana Rychterová.

Závodníci mohli vybírat z pestrých kategorií závodů v jízdě a běhu na 1500 metrů, ve slalomech a ve zkráceném závodu v jízdě a běhu na 300 metrů. Otevřeny byly kategorie pro běžce dospělé i děti a závodníky na mechanických i elektrických vozících. Pro všechny přítomné byly k dispozici oblíbené doplňkové disciplíny: lukostřelba, šipky, vzdušný hokej, minigolf, garden-rondo, dra-kula, obří autodráha, ruské kuželky a siloměr. Své síly změřilo 130 závodníků, další více jak stovka přítomných fandila a vytvořila povzbuzující atmosfétu.

Všichni závodníci získali dárky a ceny, které jistě pomohly udělat Hvězdu 2017 nezapomenutelnou. Dárky poskytly firmy Dermacol, Sazka, MČ Praha 6, Česká spořitelna, která akci podpořila i finančně, Crocodille a Meyra. Radost udělaly i originální diplomy z dílny našeho dvorního grafika Jana Lamra, který si vzal na starost celou vizuální stráku letošní Hvězdy.

O pohodu závodníků i ostatních návštěvníků se pomocí skvělého cateringu postarali členové Rotary Clubu Praha City v čele s Vojtěchem Havránkem. Zdravotní dozor sponzorsky zajistila firma Ambulance Meditrans. Mediální podporu zařídil náš milý V.I.P. dobrovolník Jan Tomandl v oblíbených rádiích Blaník a City.

S celou realizací akce pomáhali dobrovolníci Pražské organizace vozíčkářů a členové České hasičské jednoty Krásné. Díky patří také našim věrným letitým sponzorům ze SAN Konferenční servis, kteří i letos ozvučili celou akci zdarma. Za zpestření programu ukázkou výcviku asistenčních psů děkujeme kamarádům z Ligy vozíčkářů, panu Ivanu Bendovi a Ireně Soukupové.

Při slavnostním vyhlašování vítězů, kterým zazpívala Jana Rychterová, nechyběli zástupci MČ Praha 6. Kromě vítězů byla vyhlášena také Hvězda Hvězdy. Ocenění pro významné podporovatele naší sportovní akce v roce 2017 získali manželé Křižonovští, kteří pomohli zajistit sponzorské ceny od Dermacolu a Sazky.

Všem výše uvedeným sponzorům a podporovatelům ze srdce děkujeme a těšíme se na Hvězdě 2018, která se uskuteční v sobotu 8. září 2018.

Výsledky jednotlivých závodů (první tři místa) naleznete v PDF souboru níže.